Kodėl svarbu naudoti veido serumą?

Kodėl svarbu naudoti veido serumą?

Ieškote produkto, kuris puikiai maitintų jūsų odą? Serumas gali būti stebuklingas eliksyras, kuriuo papildysite savo odos priežiūros rutiną. Odos valymas, tonizavimas ir drėkinimas jau nuo seno yra mūsų kasdienybės dalis. Tačiau atėjo laikas savo odos priežiūros režime numatyti vietą serumui, kad galėtumėte puikuotis sveika, skaisčia ir dėmių neturinčia oda. Šiame straipsnyje papasakosime, kodėl turėtumėte pradėti juos naudoti ir kaip juos naudoti, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Kas yra veido serumas?

Veido serumai – tai lengvi preparatai, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų ir kuriuos galima tepti tiesiai ant odos. Paprastai jie būna skaidrūs, gelio arba skysčio pagrindo ir ne tokie tiršti kaip drėkinamieji kremai. Serumai skirti drėkinti, apsaugoti ir maitinti odą bei šalinti keletą odos problemų, pvz:

 • Senėjimą stabdančius;
 • Tamsios dėmės ir hiperpigmentacija;
 • Spuogai ir užsikimšusios poros;
 • Dehidratacija;
 • Netolygus odos atspalvis, paraudimas ir jautrumas.

Ar serumas yra lengvas drėkinamasis kremas?

Serumai paprastai drėkina odą ir gali būti vadinami lengvais drėkikliais. Kad drėkinimas būtų maksimaliai naudingas, kartu su veido serumu naudokite barjerą atkuriantį drėkinamąjį kremą.

Veido serumai yra skaidrios arba permatomos vietinio naudojimo formos. Tai daugiausia skysčiai, kuriuos galima tepti lašintuvu. Serumai pasižymi geresniu paskirstymu ir absorbcija ir yra specialiai sukurti geresniam veikliųjų medžiagų perdavimui. Tuo tarpu pagrindinis drėkinamųjų kremų principas yra drėkinti ir atkurti odą naudojant tinkamą humektantų ir keramidų derinį.

Veido serumo funkcija

Serumas tiekia galingas sudedamąsias dalis tiesiai į odą. Taip yra todėl, kad jis sudarytas iš mažesnių molekulių, pasižyminčių didele skvarbumo galia, kurios, skirtingai nei sunkūs kremai, giliai įsiskverbia į odą ir užtikrina didelę veikliųjų medžiagų koncentraciją. Dėl didesnės koncentracijos matomus rezultatus galite pamatyti per trumpesnį laiką.

Kai kurios pagrindinės veido serumo funkcijos yra šios:

 • Suteikia odai drėkinimo, antioksidantų ir koncentruotų maistinių medžiagų dozę;
 • Ramina jautrią odą;
 • Apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir pažeidimų;
 • Lengvas, lengvai įsigeria į odą;
 • Gerina raukšlių, smulkių linijų ir kt. išvaizdą. 

Kaip naudoti veido serumą?

Serumą galite naudoti du kartus per dieną – vieną kartą ryte po veido valymo ir vieną kartą vakare prieš drėkinimą.

 1. Plonu sluoksniu (maždaug žirnio dydžio) užtepkite pasirinkto serumo į delną. Jei jūsų serumas yra su lašintuvu, nieko panašaus! Galite kontroliuoti naudojamą kiekį ir prireikus įlašinti dar lašelį ar du.
 2. Tolygiai paskirstykite jį švelniai tarp delnų.
 3. Nedideliais, švelniais judesiais užtepkite serumo ant viso kaklo ir veido.
 4. Palaukite kelias minutes. Leiskite serumui įsiskverbti į odą.
 5. Tęskite įprastą odos priežiūros procedūrą.

Pastaba: Serumo sudėtyje yra stiprių ingredientų, kurie gali sudirginti jūsų odą, ypač jei ji jautri. Todėl naudokite jį neperžengdami ribų. Be to, prieš naudodami atlikite pleistro testą.

Koks yra geriausias veido serumas?

Rinkoje yra daugybė veido serumų, skirtų tokioms odos problemoms kaip smulkios linijos, raukšlės, tamsios dėmės, odos suglebimas ir pan. Rinkitės serumą, kurio sudėtyje yra jūsų odos tipui tinkamų ingredientų.

 • Jei turite į aknę linkusią odą, ieškokite serumų, kurių sudėtyje yra vitamino C, didinančio kolageno gamybą, retinolio, stabdančio uždegimą, cinko, raminančio sudirgusią odą, salicilo rūgšties, atkemšančios poras, ir kt.
 • Jei turite sausą odą, rinkitės serumus, kurių sudėtyje yra vitamino E, apsaugančio odos ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, glikolio rūgšties, švelniai šveičiančios odą, arba hialurono rūgšties, sulaikančios drėgmę.
 • Jei oda papilkėjusi, ieškokite antioksidantų, pavyzdžiui, žaliosios arbatos ekstrakto, kuris kovoja su laisvaisiais radikalais.
 • Jei turite normalaus tipo odą, galite rinktis glikolio rūgšties pagrindu pagamintą serumą, kuris sulaiko drėgmę odoje ir palaiko ją atjaunėjusią.

Kaip išsirinkti tinkamą veido serumą?

Prieš rinkdamiesi veido serumą atsižvelkite į tai:

Odos tipas – žinokite savo odos tipą ir į veido serumo sudėtį įeinančius ingredientus. Nenorite ingredientų, kurie sausina odą, jei jūsų odos tipas ir taip yra sausas.

Odos problema – ką bandote išspręsti naudodami veido serumą? Ar tai smulkios raukšlelės aplink burną, ar tamsios dėmės, atsiradusios dėl saulės poveikio?

Visada ieškokite tokių ingredientų kaip šie:

Drėkinamosios medžiagos, pvz., keramidai, yra tarsi odos cementas, neleidžiantis vandeniui pasišalinti.

Antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir vynuogių sėklų ekstraktas, padeda apsisaugoti nuo saulės padarytos žalos ir kovoti su senėjimo požymiais.

Hialurono rūgštys gali daryti stebuklus gydant dehidratuotą odą. Jos užtikrina, kad oda neprarastų natūralios drėgmės ir taip išliktų papildyta.

Priešuždegiminės medžiagos, įskaitant cinką, arniką ir auksabarzdį, ramina paraudimus ir užkerta kelią uždegiminiam ląstelių pažeidimui.

Retinolio pagrindu pagaminti serumai idealiai tinka tiems, kurių oda linkusi į aknę. Tokius serumus galite naudoti tokioms problemoms, kaip smulkios linijos, raukšlės ir kt.

Komentarai išjungti.