Intymu

Kaip santykiuose išlaikyti imtymumą?

Intymu Santykiai

Geri seksualiniai santykiai grindžiami emociniu intymumu ir artumu. Kitaip tariant, jei tikitės pagerinti savo fizinius santykius, pirmiausia turite padirbėti ties emociniu ryšiu. Sutelkite dėmesį į partnerio poreikių tenkinimą ir meiliai bei pagarbiai praneškite apie savo poreikius. Abu partneriai turi kalbėti apie savo jausmus, atsižvelgdami į teigiamus poreikius, o ne į tai, ko jiems nereikia.

Atgaivinkite seksualinę chemiją

Ankstyvuoju santuokos etapu daugelis porų dėl įsimylėjimo jaudulio beveik neišeina iš lovos. Deja, ši palaiminga būsena netrunka amžinai. Mokslininkai atrado, kad pradiniame įsimylėjimo etape išsiskiriantis oksitocinas (suartėjimo hormonas) sukelia poroms euforiją ir sužadina fizinį prisilietimą. Jis iš tikrųjų veikia kaip narkotikas, suteikdamas mums tiesioginį atlygį, kuris mus pririša prie mylimojo.

Rankų laikymas, apkabinimai ir švelnūs prisilietimai yra puikūs būdai patvirtinti savo meilę partneriui. Fizinis prieraišumas sudaro prielaidas seksualiniam prisilietimui, kuris yra orientuotas į malonumą. Sekso terapeutai rekomenduoja nusistatyti tikslą padvigubinti bučinių, apkabinimų ir jausmingų prisilietimų laiką, jei norite pagerinti savo santuoką.

Štai 8 patarimų, kaip sugrąžinti aistrą į savo santuoką:

1. Dažniau laikykitės už rankų

Pasak autorės daktarės Kory Floyd, laikymasis už rankų, apkabinimas ir prisilietimas gali išskirti oksitociną, sukeliantį raminantį pojūtį. Tyrimai rodo, kad jis taip pat išsiskiria seksualinio orgazmo metu. Be to, fizinis prieraišumas mažina streso hormonų kiekį – mažina kasdienį streso hormono kortizolio kiekį.

2. Leiskite kauptis įtampai

Mūsų smegenys patiria didesnį malonumą, kai apdovanojimo laukimas tęsiasi kurį laiką prieš jį gaunant. Taigi neskubėkite per preliudiją, dalinkitės fantazijomis, keiskite vietas ir seksą paverskite romantiškesniu.

3. Atskirkite seksualinį intymumą nuo rutinos

Suplanuokite intymumo laiką ir venkite miegamajame kalbėti apie santykių problemas ir namų ruošos darbus. Seksualinis susijaudinimas krenta, kai esame išsiblaškę ir įsitempę.

4. Skirkite laiko pabūti su partneriu

Išbandykite įvairią veiklą, kuri jums abiem teiktų malonumą. Pramogaukite ir praktikuokite flirtą kaip būdą sužadinti seksualinį potraukį ir intymumą. Daktaras Gottmanas sako, kad „viskas, ką pozityvaus darote savo santykiuose, yra preliudija“.

5. Sutelkite dėmesį į meilius prisilietimus

Pasiūlykite partneriui pamasažuoti nugarą ar pečius. Žmonės preliudiją sieja su lytiniais santykiais, tačiau švelnūs prisilietimai yra galingas būdas pademonstruoti ir atgaivinti aistrą, net jei nesate jautrus žmogus.

6. Pasipraktikuokite būti emociškai pažeidžiamesni sekso metu

Pasidalykite su partneriu savo slapčiausiais norais, fantazijomis ir troškimais. Jei bijote emocinio intymumo, apsvarstykite galimybę dalyvauti individualioje arba porų terapijoje.

7. Išlaikykite smalsumo jausmą dėl seksualinio intymumo

Eksperimentuokite su naujais būdais, kaip suteikti vienas kitam malonumą. Žiūrėkite į seksą kaip į galimybę laikui bėgant geriau pažinti savo partnerį.

8. Seksui teikite pirmenybę

Nusiteikite intymumui, kol televizorius ar darbas nenuslopino jūsų aistros. Lengvas valgis kartu su mėgstama muzika ir vynu gali paruošti dirvą puikiam seksui.

Net jei nesate prisilietimų mėgėjas, didėjantis fizinis prieraišumas ir emocinis prisitaikymas gali padėti jums palaikyti gilų ir prasmingą ryšį.